Zní to téměř osudově, že po pěkné řádce klientů s asijskými kořeny v dobách mého působení v USA i mé 4 novorozenecké focení v Čechách byl asijské miminko. Chlapeček se narodil čínskému páru, který žije v ČR již 7 let. Fotografie vznikly devátý den jeho života a v průběhu focení byl neuvěřitelně zlatý a protože se mu právě nechtělo moc spinkat, podařilo se zachytit i pěkné záběry bdělého novorozence. Odměnou za hodiny práce na kolenou jsou nejen krásné obrázky, kterými se pyšním na svých web stránkách, ale speciálním bonusem je možnost nahlédnout do rodinných a kulturních tradic.

Focení se uskutečnilo v pražském bytě. Po příchodu mě zaujalo neuvěřitelné množství zázvoru v misce, který slouží jako nezbytná součást očisty matky po porodu v období šestinedělí. Více o tradičním čínském přístupu k šestinedělí např. zde https://www.babycenter.com.my/a1021145/confinement-practices-an-overview

Přiznám se, že „confinement“, což by se dalo přeložit jako „domácí vězení“ nebo spíše „klid na lůžku po porodu“ ve mě vzbudil trochu závisti, a pokud bych měla ještě jednou rodit, ráda bych si luxus šestitýdenního odpočinku s popíjením zázvorového čaje také dopřála.

Barvy vyžádané pro focení: modrá a/nebo zelená (a samozřejmě nesmí chybět novorozenecká klasika – přírodn

 

 

Facebookgoogle_pluspinterestlinkedin