Spolupráce | Hledám profesionály pro dlouhodobou spolupráci

Spolupráce | Hledám profesionály pro dlouhodobou spolupráci

Hledám švadlenu, kadeřnici a vizážistku pro dlouhodobou spolupráci

Po několika letech budování úspěšného fotografického podnikání ve USA přesouvám své aktivity do ČR a pro vznikající biznys hledám spolupracovníky/živnostníky, kteří uvítají možnosti zajímavé spolupráce a společného marketingu.

  • švadlena – šikovná švadlena, která má tvůrčího a advážného ducha a nebude se bát se mnou pustit do náročnějších projektů (např. styl šatů pro družičky) (oblast Praha, Kolínsko, Kutnohorsko) – aktuálně
  • kadeřnice a vizážistka – pro úpravu vlasů a make-up klientek před focením (zejména těhotenské focení). Vzhledem k častému focení v exteriérech se bude jednat o specifické časy, např. brzy ráno, pozdější odpoledne, víkend. Výměnou za časovou nepohodu nabízím fotografie výsledku pro užití na Vašich stránkách zdarma. – přibližně od dubna 2017
  • truhlář – pro výrobu dřevěných prezentačních krabiček na fotografie
Facebookgoogle_pluspinterestlinkedin
Foto kniha Saal Digital CZ | Recenze

Foto kniha Saal Digital CZ | Recenze

Výběr produktu

V létě 2016 jsem se vrátila po mnoha letech ze zahraničí, kde jsem se v posledních 4 letech věnovala profesionální fotografii zejména těhotných, novorozenců a batolat. Předtím než nabídnu své služby klientům v ČR jsem se rozhodla nejprve zmapovat trh s profesionálními fotografickými produkty na místním trhu. Nabídka produktů v zámoří byla opravdu široká, bylo možno si vybrat tak, aby produkt korespondoval s fotografickým stylem, obchodní filozofií a jasně reprezentoval fotografovu „brand“. Nadšeně jsem tedy přijala nabídku německé společnosti Saal Digital CZ pro české fotografy vyzkoušet si jejich produkt – foto knihu – výměnou za upřímnou recenzi.

Rozhodla jsem se vytvořit vzorovou knihu pro své budoucí klienty, v níž jsem využila fotografie budoucích maminek. Z nabídky foto knih jsem pro svůj projekt zvolila Fotoknihu XT ve velikosti 19×19 cm. Kniha s extra tvrdými stránkami s fotografickým papírem a čtvercový formát nejvíce odpovídal produktu, který jsem byla zvyklá nabízet svým klientům. Knihu jsem navrhla s povrchem bílá kůže. Produkt s těmito parametry získává charakter klasického fotoalba s moderním nádechem.

Práce s aplikací Saal Designer

Foto knihy, stejně jako jiné produkty tohoto výrobce se objednávají přes aplikaci Saal Designer, která je zdarma ke stažení na web stránkách. Přes intuitivní prvnotní výběr produktu se dostanete do již o mnoho méně intuitivního designéru. Věřím, že se Saalu v budoucnu podaří tuto aplikaci zjednodušit a zpřehlednit.

V modulu fotoknih si tedy nejprve vyberete typ knihy, dále pak zvolíte z nabídky desek a z fotek uložených ve Vašem počítači můžete začít tvořit fotoknihu. K tomu lze využít nabídky pozadí, rozlození fotografií na stránce a klipartů, které jsou v aplikaci k dispozici. Já jsem tak, jak jsem byla vždy zvyklá, navrhla všechny stránky nejprve ve Photoshopu a ty potom vložila do designeru.

Výsledná Foto Kniha

Super
Hmmm …. k zamyšlení
  • Vazba: kniha má kvalitní vazbu, stránky jsou bez viditelného předělu, což je perfektní pro panoramatické a celoplošné fotografie.
  • Desky: kvalitní zpracování; kůže na deskách je pevně vypnutá, jemná a příjemná na dotek.
  • Fotografie: výborná kvalita fotografií, ostré a věrné originálním barvám díky kvalitnímu tisku a použití fotografického papíru.
  • Dodání: příjemné dodací lhůty a profesionální balení, které ochrání knihu v přepravním procesu.
  • absence předsádky: moje největší výtka tomuto produktu. Ačkoliv jinak perfektně provedený, produkt této kategorie by měl v základu automaticky obsahovat předsádku, tj. volný list papíru před první fotografií. Saal Digital Foto Kniha začíná plným dvojlistem a první fotografie je tak nalepena přímo na vnitřní straně desek. Maličkost typu předsádky by produktu dodala mnohem větší vážnosti a pocitu luxusu, který chci svým klientům dopřát. Obdobné produkty mých jiných výrobců, jejichž služeb jsem doposud využívala vždy předsádku měly, ať ve formě černého či bílého papíru či poloprůsvitného listu (první fotografická stránka pak leži vpravo, tak jak jsme zvyklí z klasických knih)
  • trochu mě překvapilo, že ačkoliv jsem zvolila matnou úpravu vnitřních stránek, fotografický papír byl v úpravě spíše odpovídajícím „lustre finish“ než „matte finish“. Mé očekávání bylo založeno na zkušenosti a terminologii z anglicky mluvících zemí, NIC neubírá na kvalitě papíru a tisku, který je, jak jsem již zmínila výborný.

Závěrem

Saal Digital Foto Kniha je kvalitní a technicky zvládnutý produkt s vysokou kvalitou tisku i vazby pro náročného zákazníka. Neváhám ji použít pro tisk alb z cest a významných životních událostí. K dosažení absolutní špičky ve své kategorii stačí jen maličký krůček …

Saal Digital CZ

Kvalitní tisk

kvalitní papír a tisk zaručují barvy věrné digitálnímu originálu

Panoramatické listy

kvalitní vazba panoramatických stránek bez vidielného předělu.

Možnosti designu

rozložení stránek a design z výběru intergrovaného v aplikaci nebo použití vlastního designu stránek

Facebookgoogle_pluspinterestlinkedin