Co očekávat:

focení Novorozence

Průvodce pro rodiče

Před, během a po focení

Příprava

K úspěšnému focení potřebujeme spokojené a spavé miminko. To nelze vždy zařídit, ale můžeme se alespoň pokusit: omezit jídlo, které může způsobit nadýmání, neexperimentovat s novou umělou výživou atd. Pomoci může také udržet miminko před focením do poslední chvilky bdělé a těsně před focením ho jen v plence, zabalené v dece, nakojit/nakrmit. 

Průběh focení

Místnost, ve které probíhá focení musí být s dostatkem světla, prostor ideálně u okna, bez přímého slunečního svitu. Místnost je třeba dostatečně vytopit. Miminka mají ráda teplo, při focení se převlékají, rozbalují. Dobrou teplotou pro novorozenecké focení je mírně nad hranicí tepelné pohody pro dospělého.  

Novorozenecké focení je časově náročné. Počítejte 2+ hodiny. 

Tajemství úspěchu jsou RODIČE V POHODĚ. Je úplně normální, když Vaše miminko nechce zrovna spinkat, počůrá se, pokaká … Počítejte s tím, že bude chtít papat častěji, než jste zvyklí. Během focení nemůže miminko tak hluboce a klidně spát, proto se lehce unaví, vydává mnohem více energie, kterou potřebuje doplnit, a také se kojením uklidnit. Ze stejného důvodu může také během focení plakat, pofňukávat. Mějte trpělivost.

po focení

Možnost 1:

Necháte fotografa zvolit fotografie, které budou součástí Vašeho balíčku, uvidíte tedy plně retušované, hotové fotografie. Nese to s sebou plnou důvěru v úsudek fotografa, úsporu Vašeho času a financí (často se rodiče nemohou rozhodnout a vybírají fotografie nad rámec balíčku za příplatek)

 

Možnost 2:

Vaše fotografie budou nahráty do online galerie náhledů, označíte ty, které chcete zahrnout do balíčku, tyto fotofrafie budou následně retušovány, upraveny.

 

Vaše fotografie budou v digitální podobě ke stažení za 4-6 týdnů od focení nebo od ukončení výběru z náhledové galerie.

Dáte-li souhlas s využitím fotografií na webu a sociálních sítích, dočkáte v průběhu čekání na fotografie tu a tam extra náhledu, kterým se můžete potěšit sami či ho sdílet s rodinou a přáteli. 

Facebookgoogle_pluspinterestlinkedin